مصیبت‌ها و چالش‌های مدیران منابع انسانی برای استخدام کارمند جدید

مدیران منابع انسانی معتقدند که هنگام استخدام کارمند جدید با چالش‌ها و مصیبت‌های زیادی روبرو هستند. شرکت Robert Half (رابرت هاف) از بیش از ۲۸۰۰ مدیر ارشد در آمریکا در مورد چالش‌های استخدام کارمند جدید نظرسنجی کرده و نتایج جالبی را در اختیار قرار داده است.

  • ۳۵ درصد مدیران منابع انسانی معتقدند که «ایجاد علاقه در داوطلب واجد شرایط» از دشوارترین بخش‌های فرآیند استخدام کارمند جدید است.
  • طبق این نظرسنجی، ۲۹ درصد مدیران ارشد ادعا کردند که «شناسایی شایستگی‌های ضروری از شایستگی‌های خوشایند» از بزرگترین چالش‌های پیش‌رو، هنگام تدوین شرح شغل برای موقعیت‌های شغلی خالی است.
  • جالب است بدانید که این مدیران ارشد گفته‌اند «پایین‌تر بودن پاداش و مزایا از سطح انتظار» و «پذیرش پیشنهاد شغلی دیگر یا پیشنهاد متقابل» از رایج‌ترین دلایل رد پیشنهاد شغلی شرکتشان از طرف داوطلبان بوده است.
  • صرف نظر از عملکرد ضعیف، ۳۰ درصد مدیران منابع انسانی از «مجموعه مهارت‌های نامتناسب» به عنوان عاملی نام بردند که به استخدام ناموفق منجر می‌شود.

به اینفوگرافیک زیر نگاه کنید و نتایج نظرسنجی شرکت رابرت هاف را در مورد چالش‌های استخدام کارمند جدید به صورت کامل مطالعه کنید.

 

اینفوگرافیک چالش‌های استخدام کارمند جدید

 

با توجه به وضعیت ایران، به نظرتان بزرگترین چالشی که کسب و کارهای کشور هنگام جذب و استخدام نیروی انسانی با آن روبرو هستند، کدام است؟ تجربیاتتان را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید :
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

نظرات کاربران