اداره شرکت بی قانون! شرکتی که کار در آن کنترل زندگی را به دست نمی‌گیرد

افزایش کیفیت کار، بهره‌وری و انگیزه کارکنان، و در راستای تمام این موارد، دستیابی سازمان به اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدتش آرزوی هر کارفرمایی است. اما به نظر شما این موارد در قالب یک سازمان رسمی با قوانین زیاد به دست می‌آید یا در قالب اداره شرکت بی قانون ؟! بله! درست خواندید! اداره شرکت بدون قانون!

احتمالا تا الان این سوال برایتان پیش آمده که اصلا مگر شرکتی بدون قانون وجود دارد؟ باید بگوییم جواب سوالتان مثبت است؛ بله، در سراسر دنیا شرکت‌هایی وجود دارند که بدون رسمیت و قوانین خاصی اداره می‌شوند.

در شرکت‌هایی که با رسمت بالایی اداره می‌شوند معمولا مدیرانی وجود دارند که بر فعالیت‌های پرسنل شرکت نظارت می‌کنند. این مدیران در دوره‌های فصلی و سالانه عملکرد کارکنان را ارزیابی می‌کنند.

اما تا به حال به برعکس همین موضوع فکر کرده‌اید؟

  • اینکه شرکت بدون مدیر اداره شود.
  • یا در شرکتتان هیچ فرمی برای مدیریت عملکرد کارکنان وجود نداشته باشد.
  • یا حتی قدمی فراتر برداریم و از کارکنان بخواهیم خودشان سازمان را اداره کنند.

جالب شد، نه؟!

اما ما از شما نمی‌خواهیم با دیدن ویدیو بی قانونی را در شرکتتان رواج دهید؛ بلکه فقط از شما می‌خواهیم با بی قانونی شرکتتان را اداره کنید!!!

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که معتقدند اداره شرکت بی قانون غیر ممکن است و اوج بی‌نظمی در شرکت است، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید و در ادامه ویدیو را مشاهده کنید تا نظرتان تغییر کند و با نحوه اداره شرکت بی قانون آشنا شوید. شاید بعد از مشاهده ویدیو شما هم راغب شدید شرکتی بی قانون تاسیس کنید!

 

 

یک مدیر اجرایی برزیلی با نام Ricardo Semler (ریکاردو سملر) که قهرمان رادیکال دموکراسی شرکتی است، سیاست‌های نوآورانه‌ای در زمینه مدیریت کسب و کارها دارد که توجه طیف زیادی را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. او معتقد است اداره شرکت بی قانون آسان است و رضایت کارکنان را بالا می‌برد. فقط کافی است از خودمان بپرسیم چرا کار می‌کنیم؟ چرا قدرت را به کارمندان می‌دهیم؟ اگر این سوالات را بپرسیم، می‌توانیم شرکت‌های معقول‌تری تاسیس کنیم؛ شرکت‌هایی که همزمان تولید می‌کنند و نیروی انسانی شادتری دارند.

سملر با بازنگری در همه چیز از جلسات هیئت مدیره گرفته تا نحوه گزارش پرسنل از تعطیلات خود (به صورت اختیاری)، شکل رادیکال دموکراسی شرکتی را اجرا می‌کند. این دیدگاه به درایت پرسنل پاداش می‌دهد، تعادل میان کار و زندگی را بالا می‌برد و به بینش عمیق در مورد مفهوم واقعی کار و زندگی می‌انجامد. در این ویدیو آقای سملر در TED (تِد) سخنرانی می‌کند و تجربه خود را درباره این سبک مدیریت و نحوه اداره شرکت بی قانون با ما به اشتراک می‌گذارد.

 

به نظر شما اگر مدارس هم با این سبک مدیریت می‌شدند چه اتفاقی می‌افتاد؟ اگر تجربه‌ای در خصوص این سبک از مدیریت دارید خوشحال می‌شویم با ما به اشتراک بگذارید.امتیاز دهید :
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

نظرات کاربران